Ve dnech 2.7. a 3.7.2005 se uskutečnily oslavy 55 let od Dopravního podniku města Děčína. Pro
toto výročí připravil DPmD velice aktraktivní program v podobě projížděk historických autobusů
na autobusových linkách, které nejsou běžně v provozu. Dále byla možnost shlédnout nové zázemí
DP, které bylo vybudováno naproti starým autobusovým garážím na Dělnické ulici. Místo původních
garáží vznikla odstavná plocha pro autobusy. V areálu nového závodu byly vystaveny autobusy, bylo
možné shlédnout různá pracoviště. Celá akce v DP byla pojatá jako jedna veliká výstava a proto
nebyly k dispozici průvodci s výkladem. Každý návštevník se mohl podívat do prostor závodu. Mezi
vystavenými exponáty nechyběly nové autobusy, které DP pořídil, a tok Mercedes Sprinter ev.č. 701
a žhavá letošní novinka - Mercedes Citaro 15m ev.č. 604, který byl jiř dodaný dřívě, ale představení
se uskutečnilo až v tyto dny. Dále zde samozřejmě byly vystaveny i současné vozy, které DP provozuje
na městských či příměstských linkách. A taktéž zde nemohla chybět společnost karosa se svým novým
autobusem Irisbus Citelis.
Pojďme se nyní podívat jaké byly připraveny trasy pro cestující veřejnost:
tzv. mšstské okruhy:
Areál DP - Hl. nádraží - Masarykovo nám. - Myslbekova - Nemocnice - Staré Město - Hl. nádraží - Areál DP
Areál DP - Hl. nádraží - Masarykovo nám. - Střelnice - Loubí - Myslbekova - Březiny - Hl. nádraží - Areál DP
Areál DP - Hl. nádraží - Masarykovo nám. - Děčínský zámek (obsluha výhradně vozy Praga RND)
tzv. příměstská jízda:
Areál DP - Hl. nádraží - Bynov - Jílové - Libouchec
Areál DP - Hl. nádraží - Masarykovo nám. - Boletice - Nebočady
Areál DP - Hl. nádraží - Loubí - Hřensko
Areál DP - Hl. nádraží - Ludvíkovice - Kámen - Bynovec - Arnoltice
tzv. vyhlídková jízda:
Areál DP - Hl. nádraží - Maxičky - Kristin Hrádek - Sněžník - Tisá - Libouchec - Jílové - Bynov - Hl. nádraží - Areál DP
Hl. nádraží - Hřensko - Vysoká Lípa - Jetřichovice - Chřibská - Rybniště - Krásná Lípa - Kyjov - Doubice - Jetřichovice - Hřensko - Hl. nádraží (pouze 2.7.2005)
Areál DP - Hl. nádraží - Hřensko - Mezní Louka, hotel - Vysoká Lípa - Jetřichovice - Srbská Kamenice - Nová Oleška - Kámen - Ludvíkovice - Hl. nádraží - Areál DP (pouze 3.7.2005)
tzv. vyhlídková jízda patrovými autobusy:
Areál DP - Hl. nádraží - Bynov - Jílové zámek
Areál DP - Hl. nádraží - Malá Veleň - Benešov nad Ploučnicí
Všehny jízdy byly zdarma a tak byl veliký zájem o všechny jízdy i různé vozy. A nyní se podíváme co
jsme vlastně mohli v Děčíně vidět.
Škoda 706 RTO - Karosa ŠM 11 - trolejová věž Praga (i tento vůz se projížděl po městě - kontrola trolejových sloupů (stačí jen začít instalovat vedení -:))
- Škoda 706 RTO - anglický autobus Warren - Praga RND - anglický patrový autobus (červený) -
Karosa ŠL 11 - anglický patrový autobus (zeleno-krémový) - souprava Škoda 706 RO + vlek - Praga RND - Škoda 706 RTO - Škoda 706 RTO lux -
Škoda 706 RTO vyhlídkový autobus - Leyland - Ikarus 435
a nyní rychle do fotogalerie, aby se z názvů staly i obrazy.....
FOTOREPORTÁŽ ZDE